Kšandy – Praktický doplněk nebo jen okrasa? Jaký typ vybrat?

ksandy_hlavni

 

Kšandy, dřív je využívali jen páni s bříškem, aby zamezili padání kalhot. Proč dávali přednost kšandám před páskem? Protože pásek se může dost nepříjemně zařezávat do břicha. Kšandy tak zažívají spolu s vracejícím se retro trendem rozkvět. Dnes však již nejsou jen výsadou objemnějších pánů, našli si své místo v šatnících spousty z nás.

 

 

Z jakých typů kšand vybírat?

 

Asi nejčastějším typem jsou kšandy na kovové klipy, které možná někteří z Vás znáte i z dětství. Dejte si však pozor na kvalitu klipů. Klipy by měli být robustnější, s pořádnými zářezy. To proto aby Vám kšandy nevystřelovaly. Dalším prvkem, který ovlivňuje komfort nošení je počet klipů. Základem jsou šle do tvaru Y, které mají 3 klipy (jeden vzadu a dva vpředu). V luxusnějších provedeních pak občas najdete i kšandy se 4 až 6 klipy. Příkladem mohou být tyto kšandy zde

 

Druhým typem jsou z hlediska uchycení kšandy na knoflíky, které disponují poutky z kůže. Ty se pak jednoduše přichytí na knoflíky u kalhot. Tato varianta podle mě vypadá elegantněji než kšandy na klipy, je však také o něco málo dražší. Knoflíčky na kalhotech však nejsou samozřejmostí, pokud takové kalhoty nemáte v šatníku, budete si muset sehnat někoho, kdo Vám knoflíčky na kalhoty přišije. :)

 

Třetím typem, který byste měli znát jsou látkové kšandy, které jsou typické odlišným materiálem pruženky. Látková pruženka vypadá elegantně a barvy na ní lépe vynikají. Mínusem zase je, že se pruženka více mačká (oproti kšandám s čistě elastickou pruženkou). Kšandy jsou doplněny o kožené detaily, což dodává jejich vzhledu šmrnc. Troufám si říct, že právě kšandy v kombinaci s kůži jsou vůbec nejoblíbenější variantou na svatby. Posuďte však sami zde: svatební kšandy.

 

 

Kdy tedy volit kšandy místo klasického opasku?

 

  • Pokud vám padají kalhoty a chcete svůj outfit trochu oživit.
  • Pokud chcete vypadat na svatbě, v divadle a kdekoliv ve společnosti elegantně.
  • Pokud se chcete vyhnout pásku, který se vám může po jídle zařezávat do břicha.

 

 

Nezapomínejte však, že kšandy jsou náhradou pásku, nikdy tedy nenoste pásek i kšandy dohromady!

 Máte na nás nějaký dotaz? Napište nám na Facebook Messengeru. :)